型号: 4564-681J
厂商: API DELEVAN
元件分类: 通用定值电感
英文描述: 1 ELEMENT, 680 uH, FERRITE-CORE, GENERAL PURPOSE INDUCTOR
封装: RADIAL LEADED
文件页数: 1/1页
文件大小: 1105K
代理商: 4564-681J
Actual Size (Max.)
SERIES 4554R & 4564R
4554 & 4564
Radial Lead Inductors
SR
F
MIN
IM
UM
(M
Hz
DA
SH
NU
MB
ER
IN
DU
CT
AN
CE
Q
MIN
IM
UM
TE
ST
FR
EQ
UE
NC
Y
(M
Hz
DC
RE
SIS
TA
NC
E
MA
XIM
(O
HM
S)
CU
RR
EN
T
RA
TIN
G
MA
XIM
(A
TO
LE
RA
E
(%
Physical Parameters
Series 4554
Inches
Millimeters
A
0.34 Max.
8.64 Max.
B
0.433 Max.
11 Max.
C
0.200 Nom.
5.0 Nom.
D
0.200 Nom.
5.0 Nom.
0.61 Nom.
Series 4564
Inches
Millimeters
0.315 Max.
8.0 Max.
B
11.2 Max.
C
D
0.71 Nom.
Operating Temperature Range
Series 4554 –40°C to +85°C
Series 4564 –20°C to +80°C
Storage Temperature Rangee
Series 4554 –40°C to +85°C
Series 4564 –40°C to +80°C
The Rated DC Current The amperage where the
inductance value decreases 10%.
**Note: Series 4554 Inductance Tolerance Available in
J= 5% in values
≥ 100H only
Packaging Bulk
SERIES 4554 FERRITE CORE
-1R0M
-1R5M
-2R2M
-3R3M
-4R7M
-6R8M
-100K
-120K
-150K
-180K
-220K
-270K
-330K
-390K
-470K
-560K
-680K
-820K
-101K
-121K
-151K
-181K
-221K
-271K
-331K
-391K
-471K
-561K
-681K
-821K
-102K
SERIES 4564 FERRITE CORE
-101K
-121K
-151K
-181K
-221K
-271K
-331K
-391K
-471K
-561K
-681K
-821K
-102K
-122K
-152K
-182K
-222K
-272K
-332K
-392K
-472K
-562K
-682K
-822K
-103K
-123K
-153K
-183K
-223K
-273K
-333K
R
F
In
du
cto
rs
Series 4564 Optional Tolerances:
J = 5%
*Complete part # must include series # PLUS the dash #
For surface nish information,
refer to www.delevannishes.com
10.0
±20%
±10%
1.0 H
1.5 H
2.2 H
3.3 H
4.7 H
6.8 H
10 H
12 H
15 H
18 H
22 H
27 H
33 H
39 H
47 H
56 H
68 H
82 H
100 H**
120 H**
150 H**
180 H**
220 H**
270 H**
330 H**
390 H**
470 H**
560 H**
680 H**
820 H**
1000 H**
0.10 mH
0.12 mH
0.15 mH
0.18 mH
0.22 mH
0.27 mH
0.33 mH
0.39 mH
0.47 mH
0.56 mH
0.68 mH
0.82 mH
1.00 mH
1.20 mH
1.50 mH
1.80 mH
2.20 mH
2.70 mH
3.30 mH
3.90 mH
4.70 mH
5.60 mH
6.80 mH
8.20 mH
10.0 mH
12.0 mH
15.0 mH
18.0 mH
22.0 mH
27.0 mH
33.0 mH