型号: BQ014E0332K
厂商: AVX Corporation
文件页数: 1/4页
文件大小: 0K
描述: CAP FILM 3300PF 100VDC RADIAL
产品目录绘图: BQ0x4(D,G,E,I) Series Side 1
BQ0x4(D,G,E,I) Series Side 2
标准包装: 1,000
系列: BQ
电容: 3300pF
额定电压 - AC: 63V
额定电压 - DC: 100V
电介质材料: 聚酯,金属化
容差: ±10%
工作温度: -55°C ~ 100°C
安装类型: 通孔
封装/外壳: 径向
尺寸/尺寸: 0.295" L x 0.098" W(7.50mm x 2.50mm)
高度 - 座高(最大): 0.256"(6.50mm)
端子: PC 引脚
引线间隔: 0.200"(5.08mm)
特点: 通用
包装: 散装
其它名称: 478-3420
BQ014E0332K-ND
BF 01/02/07/06/05/04: Radial Leads
BQ 01/02/07/06/05/04: Lead Free
CPM-83----- pitch = 5.08mm (0.200")
GENERAL DESCRIPTION
Dielectric: Metallized polyester film (Polyethylene teraphtalate)
Stacked-film
Leads: Radial tin - plated wire
Protection: Plastic case (UL 94: V-O) / Epoxy Resin
Marking: Logo
Nominal Capacitance
Tolerance (EIA)
DC Nominal Voltage
Example: T 100nK 63
Delivery Mode: Bulk
Taped (reel or ammopack)
STANDARDIZATION
Generic specifications:
CEI 384-1/CECC 30000
Sectional specifications:
APPLICATIONS
? Commodity Product:
? Supply decoupling
CEI 384-2/CECC 30400
Complies with special specification:
CECC 30401-069
? Filter
? Integrators
? Treatment of analog signals
? Rejection of line perturbations, etc.
L
DIMENSIONS
millimeters (inches)
Case
01
L max
H max
e max
? ± 0.02
-0.1
*L dimension measured 3mm above base of case